Osel a studna.

Jednoho dne spadl oslík jakéhosi zemědělce do studny. Zvíře žalostně řvalo tak dlouho, dokud se zemědělec nerozhodl k činu. Zvíře bylo staré a studna potřebná. Bylo ji třeba zakrýt v každém případě. Tak nemá cenu zachraňovat osla !

Pozval tedy všechny své přátele, aby mu pomohli. Ti vzali své lopaty a začali házet do studny hlínu. Jakmile osel zjistil, co se stalo, zařval hrůzou. Pak, k úžasu všech, ztichl.

Později, po několika dalších nasypaných lopatách, se zemědělec podíval dolů, do studny. Byl překvapen tím, co viděl. S každou lopatou hlíny, která dopadla na jeho záda, osel vždy udělal to stejné. Setřásl ze zad tu hlínu a udělal jeden krok nahoru.

Jeho sousedé tedy házeli dál hlínu oslovi na záda. On ji setřásl a postoupil o krok výše. Brzy byli všichni překvapeni, když osel vystoupil ze studny a odklusal !

Ponaučení :

Život se chystá hodit na tebe bláto, všemi možnými způsoby. Trik spočívá v tom, vylézt z této studny, otřást se a postoupit o krok výše. Všechny naše problémy jsou kamennými schody. Dostaneme se i z té nejhlubší studny, když se nezastavíme. Nikdy se nevzdávej ! Otřes se a pokroč o stupeň výše.

Připomínám 5 jednoduchých pravidel ke štěstí :

1. Osvoboď své srdce od nenávisti – zapomeň.

2. Osvoboď svoji mysl od obav – většinou se stejně nic nestane.

3. Žij prostě a oceňuj, co máš.

4. Dávej více.

5. Očekávej méně od lidí a více od sebe.

Přeložila jsem tento příspěvek pro  Facebook  z angličtiny, od přítele, který mě o to požádal.  A ještě dodám to, co všichni cítíme :

Abychom zvítězili, musíme mít důvěru v srdci. Osla ani ve snu nenapadlo, že mu lidé nepomáhají, a to mu umožnilo zvítězit.

Důvěřuj svému světu !

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s